Spacewalk - en to hr translation catalogue (225 entries)

en: 
    Aborted.
hr: 
    Prekinuto.

en: 
    Are you sure you would like to continue?
hr: 
    Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  |  <Space> selects  |  <F12> next screen
hr:   <Tab>/<Alt+Tab> između elemenata |  <razmaknica> odabir  |  <F12> sljedeći zaslon

en: %s megabytes
hr: %s megabajta

en: %s was not found
hr: %s nije pronađen

en: *Email Address:
hr: *Adresa e-pošte:

en: <b>The network connection on your system is not active. Your system cannot be set up for software updates at this time.</b>
hr: <b>Mrežna povezanost na vašem sustavu nije aktivna. Vaš sustav trenutno nije moguće podesiti za primanje ažuriranja softvera.</b>

en: <b>You have no active subscriptions available in your account.</b> You will need to do one of the following to create an active subscription in your account before this system can be registered:
hr: <b>U vašem nalogu ne postoje raspoložive aktivne pretplate.<b> Da biste izradili aktivnu pretplatu unutar vašeg naloga i omogućili registriranje ovog sustava, bit će potrebno ispuniti jednu od sljedećih stavki:

en: A common cause of this error is the system time being incorrect. Verify that the time on this system is correct.
hr: Uobičajeni razlog ove pogreške je netočno sistemsko vrijeme. Provjerite je li vrijeme na ovom sustavu točno.

en: A connection was attempted with a malformed URI.
hr: Pokušano je povezivanje s nepravilno oblikovanom URI adresom.

en: A connection was attempted with a malformed URI: %s.
hr: Pokušano je povezivanje s nepravilno oblikovanom URI adresom: %s.

en: A profilename was not specified, and hostname and IP address could not be determined to use as a profilename, please specify one.
hr: Naziv profila nije određen, a naziv računala i IP adresa nisu mogli biti određeni radi njihove upotrebe kao naziva profila. Odredite naziv profila.

en: A proxy was specified at %s.
hr: Određen je proxy unutar %s.

en: A username and password are required to register a system.
hr: Za registriranje sustava potrebni su korisničko ime i lozinka.

en: Access to the technical support experts at Red Hat or Red Hat's partners for help with any issues you might encounter with this system.
hr: Pristupite tehničkoj podršci stručnjaka pri Red Hatu ili Red Hatovim partnerima i zatražite pomoć u vezi bilo kojeg problema s kojim biste se mogli suočiti na ovom sustavu

en: Additional hardware information including PCI devices, disk sizes and mount points will be included in the profile.
hr: U profilu će biti obuhvaćeni dodatni podaci o PCI uređajima, veličini diskova i pristupnim točkama.

en: An error has occurred:
hr: Došlo je do pogreške:

en: An unexpected OS error occurred: %s
hr: Dogodila se neočekivana pogreška operacijskog sustava: %s

en: Arch
hr: Arh

en: Architecture: %s, OS Release: %s, OS Version: %s
hr: Arhitektura: %s, Izdanje OS: %s, Verzija OS: %s

en: Are you sure you don't want to register your system with Red Hat? You'll miss out on the benefits of a Red Hat Enterprise Linux Subscription:
hr: Jeste li sigurni da svoj sustav ne želite povezani na Red Hat Mrežu? Propustit ćete sve prednosti Red Hat Enterprise Linux pretplate:

en: Are you sure you would like to continue?
hr: Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: Back
hr: Povratak

en: Building Package List
hr: Izgrađivanje popisa paketa

en: Building a list of RPM packages installed on your system.  Please wait.
hr: Izgrađuje se popis RPM paketa instaliranih na vaš sustav. Pričekajte...

en: CPU speed:
hr: CPU brzina:

en: Cancel
hr: Odustani

en: Choose Service
hr: Odaberite poslužitelj

en: Close
hr: _Zatvori

en: Compliance:
hr: Suglasnost:

en: Connection aborted by the user
hr: Veza je prekinuta od strane korisnika

en: Create Profile
hr: Izradi profil

en: Create Profile - Hardware
hr: Izradite profil vašeg sustava

en: Create Profile - Packages
hr: Izradite profil vašeg sustava

en: Create profile
hr: Izradi profil

en: Delay error from server.  The message was:
hr: Pogreška uslijed predugog čekanja na poslužitelju. Poruka je:

en: Do not attempt to use X
hr: Ne upotrebljavaj X poslužitelj

en: Do not probe or upload any hardware info
hr: Ne ispituj ili ne učitavaj podatke o hardveru

en: Do not profile or upload any package info
hr: Ne izrađuj profil ili ne učitavaj podatke o paketima

en: Do not start rhnsd after completion
hr: Po dovršetku ne pokreći rhnsd

en: Do not upload any virtualization info
hr: Ne učitavaj ikakve podatke o virtualizaciji

en: Double-check the location - is '%s' correct? If not, you can correct it and try again.
hr: Još jednom provjerite pruženu lokaciju. Je li adresa '%s' ispravna? Ako nije, ispravite ju i pokušajte ponovno.

en: Download installation images for Red Hat Enterprise Linux releases, including new releases.
hr: Preuzmite instalacijske preslike izdanja Red Hat Enterprise Linuxa, uključujući i najnovija izdanja.

en: Downloads & Upgrades:
hr: Preuzimanja i ažuriranja:

en: ERROR: can not find RHNS CA file
hr: POGREŠKA: Nije moguće pronaći RHNS CA datoteku.

en: Enter in the format hostname(:port)
hr: Unesite u obliku nazivračunala(:port)

en: Error
hr: Pogreška

en: Error communicating with server. The message was:
hr: Pogreška tijekom komunikacije s poslužiteljem. Poruka je:

en: Error parsing the oemInfo file at field:
hr: Pogreška tijekom raščlanjivanja oemInfo datoteke na polju:

en: Error reading cpu information:
hr: Pogreška pri čitanju podataka o procesoru:

en: Error reading install method information:
hr: Pogreška pri čitanju podataka o načinu instalacije:

en: Error reading network interface information:
hr: Pogreška pri čitanju podataka o mrežnom sučelju:

en: Error reading networking information:
hr: Pogreška pri čitanju podataka o umreženosti:

en: Error reading system memory information:
hr: Pogreška pri čitanju podataka o memoriji:

en: Error running hardware profile
hr: Pogreška tijekom pokretanja hardverskog profila

en: Error validating data at server:
hr: Pogreška tijekom provjere podataka na poslužitelju:

en: Error:
hr: Pogreška:

en: Example: https://satellite.example.com/XMLRPC
hr: <small><b>Primjer:</b> https://satelit.primjer.com</small>

en: Fatal Error
hr: Ozbiljna pogreška

en: File Not Found:
hr: Datoteka nije pronađena:

en: Finish
hr: Završi

en: Getting list of packages installed on the system
hr: Dohvaćanje popisa instaliranih paketa na sustavu

en: Hardware Info
hr: Hardverski podaci

en: Hostname:
hr: Naziv računala:

en: I'll register later.
hr: Registrirat ću se kasnije.

en: IP Address:
hr: IP adresa:

en: Include RPM packages installed on this system in my System Profile
hr: U profilu sustava obuhvati popis instaliranih RPM paketa

en: Include the following information about hardware and network:
hr: Obuhvati slijedeće podatke o hardveru i mreži:

en: It appears this system has already been set up for software updates:
hr: Izgleda da je sustav već podešen za ažuriranja softvera:

en: Limited updates
hr: Sjedinjene Američke Države

en: Link To Subscription
hr: Veza prema pretplati

en: Location:
hr: Lokacija _proxyja:

en: Login:
hr: Prijava:

en: Make sure the network connection on this system is operational.
hr: Provjerite funkcionira li mrežna povezanost ovog sustava.

en: Memory:
hr: Memorija:

en: Next
hr: Sljedeće

en: No, Cancel
hr: Ne, odustani

en: Notice
hr: Napomena

en: OK
hr: U redu

en: Package
hr: Paket

en: Package Information
hr: Podaci o paketu

en: Password error. The message was:
hr: Pogreška lozinke. Poruka je:

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Please enter a desired login.
hr: Unesite željeno korisničko ime.

en: Please enter and verify a password.
hr: Unesite lozinku i potom je potvrdite.

en: Please enter your Red Hat account information:
hr: Unesite podatke o vašem nalogu

en: Please enter your login information for the %s Red Hat Network Satellite:
hr: Unesite svoje podatke o prijavi pri %s Red Hat Mrežnom Satelitu:

en: Please review the subscription details below:
hr: Pregledajte sljedeće detalje o pretplati:

en: Press <space> to deselect the option.
hr: Pritisnite <razmaknicu> da biste uklonili odabir.

en: Problem registering system.
hr: Problem tijekom registriranja sustava.

en: Problem registering system.
    
    A universal default activation key limits the number of systems which can connect to the RHN organization associated with your login. To allow this system to connect, please contact your RHN organization administrator to increase the number of systems allowed to connect or to disable this universal default activation key. More details can be found in Red Hat Knowledgebase Article #7924 at http://kbase.redhat.com/faq/FAQ_61_7924.shtm
hr: Problem tijekom registriranja sustava.
    
    Univerzalni aktivacijski ključ ograničava broj sustava koji se uz vašu prijavu mogu povezati s Red Hat Mrežom. Da biste omogućili povezivanje ovog sustava kontaktirajte vašeg administratora RHM organizacije radi povećanja brojeva sustava kojima se dopušta povezivanje ili radi onemogućavanja ovog univerzalnog aktivacijskog ključa. Dodatne podatke potražite u Red Hat bazi znanja, članak #7924, na adresi: http://kbase.redhat.com/faq/FAQ_61_7924.shtm

en: Problem registering system:
hr: Problem tijekom registriranja sustava:

en: Problem sending hardware information.
hr: Problem tijekom slanja podataka o hardveru.

en: Problem sending hardware profile.
hr: Problem tijekom slanja hardverskog profila.

en: Problem sending hardware profile:
hr: Problem tijekom slanja hardverskog profila:

en: Problem sending package information.
hr: Problem tijekom slanja popisa paketa.

en: Problem sending package list.
hr: Problem tijekom slanja popisa paketa.

en: Problem sending package list:
hr: Problem tijekom slanja popisa paketa:

en: Problem writing out system id to disk.
hr: Problem tijekom zapisivanja ID oznake sustava na disk.

en: Profile name:
hr: Naziv profila:

en: Provide a Security Certificate
hr: Pružite potvrdu o osiguranosti

en: Provide a security certificate
hr: Pružite potvrdu o osiguranosti

en: Proxy Configuration
hr: Lokacija _proxyja:

en: RHN Registration
hr: registracijski_broj

en: RHN login field
hr: RHM prijava:

en: RPM dependency error. The message was:
hr: Pogreška RPM zavisnosti. Poruka je:

en: RPM error.  The message was:
hr: RPM pogreška. Poruka je:

en: RPM information is important to determine what updated software packages are relevant to this system.
hr: RPM podaci važni su za određivanje paketa ažuriranja koji su primjenjivi za ovaj sustav.

en: Receive the latest software updates, including security updates, keeping this Red Hat Enterprise Linux system updated and secure.
hr: Primite najnovija ažuriranja softvera, uključujući i sigurnosne nadogradnje, održavajući na taj način ovaj sustav Red Hat Enterprise Linuxa ažuriranim i sigurnim.

en: Red Hat Account
hr: Red Hat prijava

en: Red Hat Login:
hr: Red Hat prijava:

en: Register Later
hr: Registrirat ću se kasnije.

en: Register the system even if it is already registered
hr: Registriraj sustav čak i ako je već registriran

en: Registering System
hr: Registriranje sustava

en: Registering your system with Red Hat allows you to take full advantage of the benefits of a paid subscription, including:
hr: Povezivanje vašeg sustava na Red Hat mrežu omogućuje vam stjecanje svih prednosti plaćene pretplate, poput:

en: Review Subscription
hr: Pregled detalja o pretplati

en: Review system...
hr: Pregled sustava...

en: Security & Updates:
hr: Sigurnost i ažuriranja:

en: See /var/log/up2date for more information
hr: Za dodatne podatke pogledajte /var/log/up2date

en: Select A File
hr: Odaberi datoteku

en: Send hardware profile checkbox
hr: Pošalji profil _hardvera

en: Send package profile checkbox
hr: Pošalji profil _paketa

en: Send us a profile of your current hardware and packages so we can determine what updates are available.
hr: Da bismo mogli odrediti koja su ažuriranja raspoloživa, morate nam poslati profil s podacima o paketima i hardveru instaliranom na vašem sustavu.

en: Sending Information
hr: Slanje podataka o paketu

en: Sending hardware information
hr: Slanje podataka o hardveru

en: Sending package information
hr: Slanje podataka o paketu

en: Server has refused connection due to high load
hr: Poslužitelj je odbio povezivanje zbog svog prevelikog opterećenja

en: Set Up Software Updates
hr: Postavljanje ažuriranja softvera

en: Show additional output
hr: Prikaži dodatne izlazne podatke

en: Software Channel Subscriptions:
hr: Pretplate na softverske kanale:

en: Software Update Not Set Up
hr: _Izlazak iz postavljanja ažuriranja softvera

en: Software Updates Not Set Up
hr: Ažuriranja softvera koja su već prilagođena

en: Something went wrong while installing the new certificate:
hr: Tijekom instaliranja potvrde došlo je do pogreške:

en: Specify a file to use as the ssl CA cert
hr: Odredite datoteku SSL CA potvrde

en: Specify a password
hr: Odredite lozinku

en: Specify a password to use with an authenticated http proxy
hr: Odredite lozinku za upotrebu s provjerenim http proxyjem

en: Specify a profilename
hr: Odredite naziv profila

en: Specify a url to use as a server
hr: Odredite URL za upotrebu kao poslužitelja

en: Specify a username
hr: Odredite korisničko ime

en: Specify a username to use with an authenticated http proxy
hr: Odredite korisničko ime za upotrebu s provjerenim http proxyjem

en: Specify an activation key
hr: Odredite aktivacijski ključ

en: Specify an http proxy to use
hr: Odredite http proxy za upotrebu

en: Specify an organizational id for this system
hr: Odredite organizacijsku ID oznaku ovog sustava

en: Start Window
hr: Početni prozor

en: Subscriptions have been activated for the following Red Hat products/services:
hr: Pretplate su aktivirane za sljedeće proizvode ili usluge Red Hata:

en: Support:
hr: Podrška:

en: System Already Registered
hr: Registriraj sustav čak i ako je već registriran

en: System ID:
hr: ID sustava:

en: System Registration
hr: registracijski_broj

en: Take me back to the registration
hr: _Povratak na postupak registriranja.

en: Take me back to the setup process.
hr: Povratak na postupak postavljanja.

en: The installation number [ %s ] provided is not a valid installation number. Please go back to the previous screen and fix it.
hr: Pruženi instalacijski broj [ %s ] nije valjani instalacijski broj. Vratite se na prethodni zaslon i ispravite ga.

en: The installation number is invalid
hr: Instalacijski broj nije valjan

en: The server indicated an error:
hr: Poslužitelj je naznačio pogrešku:

en: The server may be in outage mode. You may have to try connecting later.
hr: Poslužitelj vjerojatno nije u funkciji. Morat ćete pokušati kasnije.

en: The server you are registering against does not support EUS.
hr: Poslužitelj pri kojem se pokušavate registrirati ne podržava ovu verziju klijenta.

en: There was a SSL crypto error: %s
hr: Došlo je do pogreške SSL šifriranja: %s

en: There was a problem registering this system.
hr: Došlo je do problema tijekom registriranja ovog sustava.

en: There was an SSL error. This could be because the file you picked was not a certificate file.
hr: Došlo je do SSL pogreške. Razlog bi mogao biti da datoteka koju ste odabrali nije datoteka s potvrdom.

en: There was an SSL error: %s
hr: Došlo je do pogreške SSL-a: %s

en: There was an authentication error: %s
hr: Došlo je do pogreške provjere autentičnosti: %s

en: There was an error building the list of packages.
hr: Tijekom instaliranja paketa došlo je do ozbiljne pogreške:

en: There was an error communicating with the registration server.  The message was:
hr: Tijekom komuniciranja s poslužiteljem registriranja došlo je do pogreške. Poruka je:

en: There was an error communicating with the registration server:
hr: Tijekom komuniciranja s poslužiteljem registriranja došlo je do pogreške. Poruka je:

en: There was an error getting the list of hardware.
hr: Došlo je do pogreške tijekom ispunjavanja profila.

en: There was an error loading your configuration.  Make sure that
    you have read access to /etc/sysconfig/rhn.
hr: Tijekom učitavanja vaše konfiguracije došlo je do pogreške.
    Provjerite imate li pristup dopuštenje čitanja mape /etc/sysconfig/rhn.

en: There was an error saving your configuration. Make sure that
    you own %s.
hr: Tijekom spremanja vaše konfiguracije došlo je do pogreške.
    Provjerite jeste li vlasnik mape %s.

en: There was an error while applying your choice.
hr: Došlo je do pogreške tijekom ispunjavanja profila.

en: There was an error while assembling information for the profile.
hr: Došlo je do pogreške tijekom ispunjavanja profila.

en: There was an error while creating the profile.
hr: Došlo je do pogreške tijekom ispunjavanja profila.

en: There was an error while installing the certificate.
hr: Došlo je do pogreške tijekom ispunjavanja profila.

en: There was an error while logging in.
hr: Tijekom prijavljivanja došlo je do problema.

en: There was an error while populating the profile.
hr: Došlo je do pogreške tijekom ispunjavanja profila.

en: There was some sort of I/O error: %s
hr: Došlo je do neke vrste I/O pogreške: %s

en: There was some sort of I/O error: %s
hr: Došlo je do neke vrste I/O pogreške: %s

en: This assistant will guide you through the process of registering your system with Red Hat to receive software updates and other benefits. You will need the following to register:
hr: Ovaj će vas pomoćnik voditi kroz postupak povezivanja vašeg sustava s Red Hat mrežom (RHN) radi primanja ažuriranja softvera, kao što su:

en: This client requires the server to support %s, which the current server does not support
hr: Ovaj klijent zahtijeva poslužiteljsku podršku za %s, koju trenutan poslužitelj ne podržava.

en: This error shouldn't have happened. If you'd like to help us improve this program, please file a bug at bugzilla.redhat.com. Including the relevant parts of '%s' would be very helpful. Thanks!
hr: Do ove pogreške nije smjelo doći. Ako biste nam htjeli pomoći u poboljšavanju ovog programa, molimo vas da na adresi bugzilla.redhat.com prijavite nedostatak. Obuhvaćanje relevantnih dijelova izvještaja '%s' bio bi od velike pomoći. Zahvaljujemo!

en: This server doesn't support functionality needed by this version of the software update setup client. Please try again with a newer server.
hr: Ovaj poslužitelj ne podržava funkcionalnosti koju zahtijeva ova verzija klijenta za postavljanje ažuriranja softvera. Pokušajte ponovno pri novijem poslužitelju.

en: This system is already registered. Use --force to override
hr: Ovaj je sustav već registriran. Za prisiljavanje registriranja upotrijebite opciju --force.

en: This system may not be updated until it is associated with a channel.
hr: Ovaj sustav ne može biti ažuriran dok se ne pridruži kanalu.

en: This system was unable to be associated with the following RHN module(s) because there were insufficient subscriptions available in your account:
hr: Vaš sustav nije bilo moguće povezati ni uz koji RHM modul jer pri vašem nalogu ne postoji dovoljan broj raspoloživih pretplata:

en: Tip: Forgot your login or password?  Contact your Satellite's Organization Administrator.
hr: Savjet: Zaboravili ste prijavu ili lozinku? Kontaktirajte administratora vaše Satelitske organizacije.

en: Tip: Red Hat values your privacy: http://www.redhat.com/legal/privacy_statement.html
hr: Savjet: Red Hat cijeni vašu privatnost: http://www.redhat.com/legal/privacy_statement.html

en: Unable to open gui. Try `up2date --nox`
hr: Nije moguće otvoriti grafičko sučelje. Pokušajte s naredbom `up2date --nox`.

en: Updating hardware profile...
hr: Ažuriranje hardverskog profila...

en: Updating package profile...
hr: Ažuriranje profila paketa...

en: Updating virtualization profile...
hr: Ažuriranje profila virtualizacije...

en: Use Authentication with HTTP Proxy
hr: Upotrijebi provjeru uz HTTP proxy:

en: Version:
hr: Verzija:

en: View Hardware Profile
hr: _Prikaži hardverski profil...

en: View Package Profile
hr: _Pregled profila paketa...

en: Virtualization module: software updates for a limited number of virtual guests on this system.
hr: Modul virtualizacije: Softverska ažuriranja ograničenog broja virtualnih gostiju na ovo sustavu.

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Warning: unable to enable rhnsd with chkconfig
hr: Upozorenje: Omogućavanje rhnsd putem programa chkconfig nije bilo moguće.

en: We are attempting to contact the Red Hat Network server at %s.
hr: Pokušaj kontaktiranja poslužitelja Red Hat Mreže pri %s.

en: We could not contact the Satellite or Proxy at '%s.'
hr: Kontaktiranje Satelita ili Proxyje pri '%s' nije bilo moguće.

en: Why Register
hr: Zašto se registrirati

en: Why Should I Connect to RHN? ...
hr: Zašto bih se povezao s Red Hat Mrežom?

en: Why Should I Register?
hr: Zašto se registrirati

en: Yes, Continue
hr: Da, nastavi

en: Yes/No dialog:
hr: Dijalog "Da/Ne":

en: You may be running a client that is incompatible with the server.
hr: Možda imate pokrenut klijent koji nije kompatibilan s poslužiteljem.

en: You may deselect individual packages by unchecking them below.
hr: Odabir pojedinih paketa možete ukloniti putem uklanjanja donjih oznaka.

en: You must be root to run %s
hr: Za pokretanje %s morate biti korijenski korisnik.

en: You must choose a name for this profile.
hr: Potrebno je odabrati naziv za ovaj profil.

en: You must enter a login.
hr: Potrebno je unijeti prijavu.

en: You must enter a password.
hr: Potrebno je unijeti lozinku.

en: You must run rhn_register as root.
hr: Alat rhn_register morate pokrenuti kao korijenski korisnik.

en: You must run the RHN registration program as root.
hr: RHM registracijski program morate pokrenuti kao korijenski korisnik.

en: You must select a certificate.
hr: Potrebno je odabrati potvrdu.

en: You need to register this system by running `rhn_register` before using this option
hr: Ovaj je sustav potrebno registrirati pokretanjem naredbe "rhn_register" prije upotrebe ove opcije.

en: You specified an invalid protocol. Only https and http are allowed.
hr: Odredili ste nepravilan protokol. Dopušteni su samo https i http protokoli.

en: You were unable to be subscribed to the following software channels because there were insufficient subscriptions available in your account:
hr: Pretplaćivanje na sljedeće softverske kanale nije bilo moguće jer u vašem nalogu ne postoji dovoljan broj pretplata:

en: You will not be able to take advantage of these benefits without registering.
hr: Ovaj sustav <b>neće</b> imati mogućnost uspješnog primanja ažuriranja softvera od Red Hata bez povezivanja s poslužiteljem Red Hat Mreže.

en: You won't be able to receive software updates, including security updates, for this system.
hr: Primite najnovija ažuriranja softvera, uključujući i sigurnosne nadogradnje, održavajući na taj način ovaj sustav Red Hat Enterprise Linuxa ažuriranim i sigurnim.

en: [Deprecated] Read contact info from stdin
hr: Pročitajte kontaktne podatke od stdin-a

en: _Activate a subscription now...
hr: _Aktiviraj pretplatu...

en: installation number field
hr: Instalacijski broj nije valjan

en: progress bar
hr: Dijalog napredovanja

en: progress status
hr: Dijalog napredovanja

en: proxy location
hr: Lokacija _proxyja:

en: proxy password field
hr: Proxy lo_zinka:

en: system name
hr: _Naziv sustava:

en: unknown
hr: nepoznato
