Spacewalk - en to bg translation catalogue (235 entries)

en: 
     Tip: Minor releases with a '*' are currently supported by Red Hat.
bg: 
     Подсказка: Подверсиите с '*' понастоящем се поддържат от Red Hat.

en: 
    Aborted.
bg: 
    Преустановено.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  |  <Space> selects  |  <F12> next screen
bg:   <Таб>/<Алт-Таб> между елементите  |  <Интервал> избери  |  <F12> следващ екран

en:  Minor Release:
bg:  Подиздание:

en: %s megabytes
bg: %s мегабайта

en: %s was not found
bg: %s не бе намерен

en: *Email Address:
bg: *Email Адрес:

en: <b><span size="12000">Incompatible Certificate File</span></b>
    
     The certificate is expired. Please ensure you have the correct  certificate and your system time is correct.
bg: <b><span size="12000">Несъвместим сертификатен файл</span></b>
    
     Сертификатът е изтекъл. Моля, убедете се, че имате коректния  сертификат и че часовникът на системата е верен.

en: <b>HTTP Proxy</b>
bg: Включване на HTTP прокси:

en: <b>Warning</b>
bg: Предупреждение

en: A common cause of this error is the system time being incorrect. Verify that the time on this system is correct.
bg: Обикновено причината за тази грешка е, че системното време не е точно. Уверете се, че часовника на системата е точен.

en: A connection was attempted with a malformed URI.
bg: Бе опитана връзка с деформирано URI.

en: A connection was attempted with a malformed URI: %s.
bg: Бе опитана връзка с деформирано URI: %s.

en: A profilename was not specified, and hostname and IP address could not be determined to use as a profilename, please specify one.
bg: Не е зададено име на профил, а хост и IP адрес не могат да бъдат определени за да се ползват като име на профил, моля задайте име.

en: A proxy was specified at %s.
bg: Бе зададено прокси на %s.

en: A username and password are required to register a system.
bg: Име, парола и емайл адрес са задължителни при регистрация на система.

en: Access to the technical support experts at Red Hat or Red Hat's partners for help with any issues you might encounter with this system.
bg: Достъп до експертите по техническа поддръжка на Red Hat или партньори на Red Hat, за помощ при всякакъв проблем, който може да забележите с тази система.

en: Additional hardware information including PCI devices, disk sizes and mount points will be included in the profile.
bg: Допълнителна информация за хардуера, включително PCI устройства, размер на дискове и точки на монтиране ще бъде включена в профила.

en: All available updates
bg: Всички налични обновления

en: An error has occurred:
bg: Възникна грешка:

en: An unexpected OS error occurred: %s
bg: Получена е неочаквана ОС грешка:%s

en: Arch
bg: Арх

en: Architecture: %s, OS Release: %s, OS Version: %s
bg: Архитектура: %s, OS Издание: %s, OS Версия: %s

en: Are you sure you would like to continue?
bg: Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Back
bg: Назад

en: Building Package List
bg: Създаване на списъка с пакети

en: Building a list of RPM packages installed on your system.  Please wait.
bg: Създаване на списък на инсталираните на тази система RPM пакети.  Моля изчакайте.

en: CPU Model:
bg: CPU модел:

en: CPU Speed:
bg: CPU скорост:

en: CPU model:
bg: Модел CPU:

en: CPU speed:
bg: CPU скорост:

en: Cancel
bg: Отказ

en: Choose minor release
bg: Пуск

en: Compliance:
bg: Съвместимост:

en: Confirm operating system release selection
bg: Потвърдете секцията за изданието на ОС

en: Connection aborted by the user
bg: Връзката е прекратена от потребителя

en: Create Profile
bg: Създайте профил

en: Create Profile - Hardware
bg: Свързване на системата

en: Create Profile - Packages
bg: Свързване на системата

en: Create profile
bg: Хардуерен профил

en: Delay error from server.  The message was:
bg: Грешка от забавяне от сървъра.  Съобщението е:

en: Do not attempt to use X
bg: Не опитвай употреба на X

en: Do not probe or upload any hardware info
bg:     --nohardware               - не търси и не зареждай информация за хардуера

en: Do not profile or upload any package info
bg:     --nopackages               - не преглеждай и зареждай никаква пакетна информация

en: Download installation images for Red Hat Enterprise Linux releases, including new releases.
bg: Сваляте инсталационни образи за издания на Red Hat Enterprise Linux, включително нови версии.

en: Downloads & Upgrades:
bg: Сваляния & Надграждания:

en: ERROR
bg: ГРЕШКА

en: ERROR: can not find RHNS CA file
bg: ГРЕШКА: не мога да намеря RHNS CA файл

en: Enter in the format hostname(:port)
bg: Въведете във формат хост(:порт)

en: Error
bg: Грешка

en: Error communicating with server. The message was:
bg: Грешка при комуникация със сървъра. Съобщението е:

en: Error parsing the oemInfo file at field:
bg: Грешка при разбор на oemInfo файл при поле:

en: Error reading cpu information:
bg: Грешка при четене на cpu информацията:

en: Error reading install method information:
bg: Грешка при четене на информация за инсталационния метод:

en: Error reading network interface information:
bg: Грешка при четене на информация на мрежови интерфейс:

en: Error reading networking information:
bg: Грешка при четене на мрежова информация:

en: Error reading system memory information:
bg: Грешка при четене на информация за системната памет:

en: Error running hardware profile
bg: Грешка при стартирането на хардуерният профил

en: Error validating data at server:
bg: Грешка при валидиране на данни на сървъра:

en: Error:
bg: Грешка:

en: Error: Server Unavailable. Please try later.
bg: Грешка: Сървърът е недостъпен. Моля, опитайте по-късно.

en: Example: https://satellite.example.com/XMLRPC
bg: пример: XXXX-XXXX-XXXX-XXXX (тиретата пожелание)

en: Fatal Error
bg: Фатална грешка

en: File Not Found:
bg: Файлът не е намерен:

en: Finish
bg: Завърши

en: Getting list of packages installed on the system
bg: Получаване на списък на пакетите, инсталирани на системата

en: Hardware Info
bg: Хардуерна информация

en: Hardware Profile
bg: Хардуерен профил

en: Hostname:
bg: Хост(име):

en: Hostname:
bg: Име на хоста:

en: I'll register later.
bg: Ще се регистрирам по-късно.

en: IP Address:
bg: IP Адрес:

en: IP Address:
bg: IP Адрес:

en: Include RPM packages installed on this system in my System Profile
bg: Включи инсталираните на тази система RPM пакети в моя системен профил

en: Include the following information about hardware and network:
bg: Включва следната информация за мрежата и хардуера:

en: Installation _Number:
bg: Rегистрационен номер

en: It appears this system has already been set up for software updates:
bg: Оказа се, че тази система вече е била настроена за софтуерни обновления:

en: Limited Updates Only
bg: Само ограничени обновления

en: Limited updates
bg: САЩ

en: Link To Subscription
bg: Описание

en: Location:
bg: Позиция:

en: Log in to http://rhn.redhat.com/ and unentitle an inactive system at Your RHN > Subscription Management > System Entitlements.
bg: Влезте на http://rhn.redhat.com/ and unentitle an inactive system at Your RHN > Subscription Management > System Entitlements.

en: Login:
bg: Име:

en: Make sure the network connection on this system is operational.
bg: Убедете се, че мрежовата връзка на тази система работи.

en: Memory:
bg: Памет:

en: Memory:
bg: Памет:

en: Next
bg: Напред

en: No, Cancel
bg: Не, Откажи

en: Notice
bg: Забележка

en: OK
bg: Добре

en: Operating System version:
bg: Версия на операционната система:

en: Package
bg: Пакет

en: Package Information
bg: Информация за пакета

en: Password error. The message was:
bg: Грешка с парола. Съобщението е:

en: Password:
bg: Парола:

en: Please enter a desired login.
bg: Моля, въведете желано име.

en: Please enter and verify a password.
bg: Моля, въведете и проверете парола.

en: Please enter your Red Hat account information:
bg: Информация за пакета

en: Please enter your login information for the %s Red Hat Network Satellite:
bg: Моля, въведете Вашата информация за влизане за %s Red Hat Network Satellite:

en: Please review the subscription details below:
bg: Моля, прегледайте детайлите за абонамента на системата по-долу:

en: Press <space> to deselect the option.
bg: Натиснете <интервал> за да размаркирате опцията.

en: Problem registering system.
bg: Проблем при регистриране на системата.

en: Problem registering system:
bg: Проблем при регистриране на системата:

en: Problem sending hardware information.
bg: Проблем с изпращането на информация за хардуера.

en: Problem sending hardware profile.
bg: Проблем при изпращане на хардуерния профил.

en: Problem sending hardware profile:
bg: Проблем при изпращане на хардуерния профил:

en: Problem sending package information.
bg: Проблем с изпращането на информация за пакетите.

en: Problem sending package list.
bg: Проблем при изпращане на списъка с пакети.

en: Problem sending package list:
bg: Проблем при изпращане на списъка с пакети:

en: Problem writing out system id to disk.
bg: Проблем при запис на системния ID на диска.

en: Profile name:
bg: Име на профила:

en: Provide a security certificate
bg: Трябва да въведете потребителско име.

en: Proxy Configuration
bg: Мрежова настройка

en: Proxy P_assword:
bg: Парола:

en: Proxy _Username:
bg: Потребител:

en: RHN Registration
bg: Rегистрационен номер

en: RHN login field
bg: Ред Хат логин

en: RPM dependency error. The message was:
bg: RPM грешка на зависимостите. Съобщението е:

en: RPM error.  The message was:
bg: RPM грешка.  Съобщението е:

en: RPM information is important to determine what updated software packages are relevant to this system.
bg: RPM информацията е важна за определяне какви обновления на софтуерни пакети се отнасят за тази система.

en: Receive the latest software updates, including security updates, keeping this Red Hat Enterprise Linux system updated and secure.
bg: Получавате последните софтуерни обновления, включително свързаните със сигурността, поддържайки тази Red Hat Enterprise Linux система актуална и сигурна.

en: Red Hat Account
bg: Ред Хат логин

en: Red Hat Linux Version:
bg: Red Hat Линукс - версия:

en: Register Later
bg: Проблем при регистрацията на системата.

en: Register the system even if it is already registered
bg:     --force                    - регистриране на системата дори и да е регистрирана

en: Register to Spacewalk/Red Hat Satellite/Red Hat Network Classic.
bg: Регистриране в Red Hat Network

en: Registering System
bg: Регистриране на системата

en: Review Subscription
bg: Преглед на регистрацията

en: Security & Updates:
bg: Сигурност & Обновления:

en: See /var/log/up2date for more information
bg: Вижте /var/log/up2date за повече информация

en: Send _hardware profile
bg: Хардуерен профил

en: Send _package profile
bg: Изпращане _списъка с пакети.

en: Send hardware profile checkbox
bg: Хардуерен профил

en: Send package profile checkbox
bg: Изпращане _списъка с пакети.

en: Sending Information
bg: Изпращане _хардуерната информация:

en: Sending hardware information
bg: Изпращане на информация за хардуера

en: Sending package information
bg: Изпращане на информация за пакетите

en: Server has refused connection due to high load
bg: Сървърът отказа връзка заради претоварване

en: Show additional output
bg: Покажи допълнителна информация

en: Software Channel Subscriptions:
bg: Информация за канал

en: Software Update Not Set Up
bg: Рестартиране на агента за обновление

en: Software Updates Not Set Up
bg: Рестартиране на агента за обновление

en: Something went wrong while installing the new certificate:
bg: Нещо се обърка при инсталирането на новия сертификат:

en: Specify a file to use as the ssl CA cert
bg:     --sslCACert=<път>         - задаване на файл за използване като ssl CA cert

en: Specify a password
bg: Посочете парола

en: Specify a password to use with an authenticated http proxy
bg: Задаване парола за ползване при свързването с http прокси

en: Specify a profilename
bg: Посочете име на профил

en: Specify a url to use as a server
bg: Задайте URL на сървъра, който да се използва

en: Specify a username
bg: Посочете потребителско име

en: Specify a username to use with an authenticated http proxy
bg: Задаване потребителско име за ползване при свързването с http прокси

en: Specify an activation key
bg: Задаване на HTTP прокси, което да се използва

en: Specify an http proxy to use
bg: Задаване на HTTP прокси за ползване

en: Subscriptions have been activated for the following Red Hat products/services:
bg: Бяха активирани абонаменти за следните Red Hat продукти/услуги:

en: Support:
bg: Поддръжка:

en: System Already Registered
bg:     --force                    - регистриране на системата дори и да е регистрирана

en: System ID:
bg: ID на системата:

en: System Registration
bg: Rегистрационен номер

en: System _Name:
bg: Фамилия:

en: Take me back to the registration
bg: Върни ме обратно в регистрацията

en: Take me back to the setup process.
bg: Върни ме обратно в процеса за настройка.

en: The installation number [ %s ] provided is not a valid installation number. Please go back to the previous screen and fix it.
bg: Абонаментния номер [ %s ] зададен от Вас не е валиден регистстрационен номер

en: The installation number is invalid
bg: Инсталационният номер не е валиден

en: The server indicated an error:
bg: Сървърът показва грешка:

en: There was a SSL crypto error: %s
bg: Получи се грешка при SSL криптиране: %s

en: There was a problem registering this system.
bg: Имаше проблем при регистрирането на тази система.

en: There was an SSL error. This could be because the file you picked was not a certificate file.
bg: Имаше SSL грешка. Това може да е, понеже избраният от Вас файл, не е файл сертификат.

en: There was an SSL error: %s
bg: Получена е SSL грешка:%s

en: There was an authentication error: %s
bg: Получена е грешка при удостоверяване:%s

en: There was an error building the list of packages.
bg: Имаше грешка при създаването на списъка с пакети.

en: There was an error communicating with the registration server.  The message was:
bg: Получена е грешка при комуникирането с регистрационния сървър. Съобщението е:

en: There was an error communicating with the registration server:
bg: Имаше грешка при комуникацията с регистриращия сървър:

en: There was an error getting the list of hardware.
bg: Имаше грешка при получаване списъка на хардуера.

en: There was an error loading your configuration.  Make sure that
    you have read access to /etc/sysconfig/rhn.
bg: Получена е грешка при зареждане на конфигурацията Ви. Уверете се,
    че имате достъп за четене до /etc/sysconfig/rhn.

en: There was an error saving your configuration. Make sure that
    you own %s.
bg: Получена е грешка при запис на конфигурацията Ви. Уверете се,
    че сте собственик %s.

en: There was an error while applying your choice.
bg: Имаше грешка при прилагане на избора Ви.

en: There was an error while assembling information for the profile.
bg: Получена е фатална грешка при инсталацията на пакета:

en: There was an error while creating the profile.
bg: Получена е фатална грешка при инсталацията на пакета:

en: There was an error while installing the certificate.
bg: Имаше грешка докато се инсталираше сертификата.

en: There was an error while logging in.
bg: Има проблем при регистрирането на системата.

en: There was an error while populating the profile.
bg: Получена е фатална грешка при инсталацията на пакета:

en: There was some sort of I/O error: %s
bg: Получена е някаква Входно/Изходна грешка:%s

en: There was some sort of I/O error: %s
bg: Получена е някаква Входно/Изходна грешка:%s

en: This client requires the server to support %s, which the current server does not support
bg: Клиентът изисква сървъра да поддържа %s, което текущият сървър не прави

en: This error shouldn't have happened. If you'd like to help us improve this program, please file a bug at bugzilla.redhat.com. Including the relevant parts of '%s' would be very helpful. Thanks!
bg: Тази грешка не би трябвало да се случва. Ако искате да ни помогнете да подобрим тази програма, моля, съобщете за бъг на bugzilla.redhat.com. Включването на подходящи части от '%s' би било много полезно. Благодарим Ви!

en: This server doesn't support functionality needed by this version of the software update setup client. Please try again with a newer server.
bg: Този сървър не поддържа функционалност, нужна за тази версия на клиента за установяване на софтуерните обновявания. Моля, опитайте отново с по-нова версия сървър.

en: This system is already registered. Use --force to override
bg: Системата е вече регистрирана. Използвайте --force за презапис

en: This system may not be updated until it is associated with a channel.
bg: Системата може да не бъде обновена докато е асоциирана с канал.

en: This system was unable to be associated with the following RHN module(s) because there were insufficient subscriptions available in your account:
bg: Тази система не може да се асоциира със следните RHN модули, поради недостатъчно достъпни абонаменти в акаунта Ви:

en: Tip: Forgot your login or password?  Contact your Satellite's Organization Administrator.
bg: Съвет: Забравено име или парола?  Свържете се с Администратора на Вашата Satellite Organization.

en: Tip: Red Hat values your privacy: http://www.redhat.com/legal/privacy_statement.html
bg: Забележка: Red Hat пази неприкосновеността на личните Ви данни: http://www.redhat.com/legal/privacy_statement.html

en: Unable to Locate SystemId
bg: Не мога да локализирам SystemId

en: Unable to open gui. Try `up2date --nox`
bg: Не може да се отвори граф. интерфейс. Опитайте 'up2date --nox'

en: Updating hardware profile...
bg: Обновяване на хардуерния профил...

en: Updating package profile...
bg: Обновяване на пакетния профил...

en: Updating virtualization profile...
bg: Обновяване на виртуализиращия профил...

en: Use Au_thentication with HTTP Proxy:
bg: Потребителска идентификация

en: Use Authentication with HTTP Proxy
bg: Потребителска идентификация

en: V_iew Package Profile ...
bg: Обновяване на пакетния профил...

en: Version:
bg: Версия:

en: View Hardware Profile
bg: Хардуерен профил

en: View Package Profile
bg: Обновяване на пакетния профил

en: Virtualization module: software updates for a limited number of virtual guests on this system.
bg: Virtualization module: софтуерни обновления за ограничен брой виртуални гости на тази система.

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Warning: unable to enable rhnsd with chkconfig
bg: Предупреждение: не може да се разреши rhnsd с chkconfig

en: We are attempting to contact the Red Hat Network server at %s.
bg: Опитваме контакт с Red Hat Network сървъра на %s.

en: Why Register
bg: Защо да се регистрирам

en: Why Should I Connect to RHN? ...
bg: Защо трябва да се свързвам с RHN? ...

en: Why Should I Register?
bg: Вече регистриран

en: Yes, Continue
bg: Да, Продължи

en: Yes/No dialog:
bg: Да/Не диалог:

en: You may be running a client that is incompatible with the server.
bg: Може би работите с клиент, който не е съвместим със сървъра.

en: You may deselect individual packages by unchecking them below.
bg: Може да откажете отделни пакети, като ги размаркирате по-долу.

en: You must be root to run %s
bg: Трябва да сте root за да стартирате %s

en: You must choose a name for this profile.
bg: Трябва да изберете име за този профил.

en: You must enter a login.
bg: Трябва да въведете фамилното си име.

en: You must enter a password.
bg: Трябва да въведете и проверите парола.

en: You must run rhn_register as root.
bg: Трябва да стартирате rhn_register като root.

en: You must run the RHN registration program as root.
bg: Трябва да стартирате RHN регистрационната програма като root.

en: You must select a certificate.
bg: Трябва да изберете сертификат.

en: You need to register this system by running `rhn_register` before using this option
bg: Трябва да регистрирате тази система като стартирате `rhn_register` преди да ползвате тази опция

en: You specified an invalid protocol. Only https and http are allowed.
bg: Задали сте невалиден протокол. Позволени са само https и http.

en: You were unable to be subscribed to the following software channels because there were insufficient subscriptions available in your account:
bg: Не може да се абонирате за следните софтуерни канали поради недостатъчно достъпни абонаменти във Вашия акаунт:

en: Your system will be subscribed to the base software channel to receive all available updates.
bg: Системата Ви ще бъде абонирана към основния софтуерен канал за получаване на всички налични обновления.

en: [Deprecated] Read contact info from stdin
bg:     --contactinfo               - прочитане на контактната информация от конзолата

en: _Activate a subscription now...
bg: Активиране на Вашия абонамент

en: _Login:
bg: _Логин:

en: _Password:
bg: Парола:

en: _View Hardware Profile ...
bg: Хардуерен профил

en: _Why Should I Register?
bg: Вече регистриран

en: installation number field
bg: Невалиден абонаментен номер

en: progress bar
bg: Прогрес

en: progress status
bg: Прогрес

en: proxy password field
bg: Парола:

en: system name
bg: Фамилия:

en: unknown
bg: непознат
